user_mobilelogo

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Sufczyn i Okolic podejmuje współpracę z różnymi organizacjami, instytucjami, fundacjami, by działać na rzecz edukacji, kultury i rozwoju, itp. W Sufczynie rozpoczęły się zajęcia, które są owocem współpracy ze Studium Języków Obcych z Mińska Mazowieckiego.

W duchu akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, w Sufczynie także dorośli czytali dzieciom książki, ale w języku angielskim. Zaplanowany został cykl spotkań z książką angielską, zatytułowany „Reading is Fun” („Czytanie jest fajne”). Uczniowie szkoły podstawowej mieli okazję do zapoznania się z bohaterami książek, bez których angielskie dzieci nie wyobrażają sobie dzieciństwa. Książki, czytane podczas spotkań, nie są dostępne
w polskich księgarniach, Studium sprowadza je specjalnie z Wielkiej Brytanii.
         Zarówno rodzice, jak i dzieci wyrazili bardzo pozytywne opinie o zajęciach, wszyscy wyszli zadowoleni, obdarowani dyplomami i pytali kiedy mogą przyjść ponownie. Warto dodać, że zajęcia te są bezpłatne, dzięki czemu nie ma bariery finansowej dla tych, którzy nie mogliby pozwolić sobie na opłatę.
 Nauka poprzez zabawę realizowana w projekcie „Reading is Fun”, jest bardzo atrakcyjna, bo bawiąc uczy. Dzięki takiej formie zajęć dzieci są nie tylko zachęcane do czytania w języku obcym, ale budzi się w nich wewnętrzną motywację do nauki i chęć do poznawania świata, dziwienia się nim przez całe życie.
      Pedagodzy i psychologowie zgodnie twierdzą, że czytanie dziecku na głos uczy je języka oraz myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię, a także poszerza wiedzę ogólną. Czytanie na głos kilkulatkowi pozwala mu zrozumieć siebie i świat, ułatwia naukę i pomaga odnieść sukces w szkole. Zapobiega uzależnieniu od telewizji i komputerów, jak również chroni przed zagrożeniami ze strony masowej kultury. Kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie.
Dlatego też bardzo się cieszymy, że udało nam się, jako stowarzyszeniu nawiązać  dobrą i tak korzystną dla naszych dzieci współpracę.