user_mobilelogo

Kołbielska Liga Wiosek to wspaniała inicjatywa, którą promuję i wspieram z wielkim przekonaniem, choć sama na piłce nożnej bardzo się nie znam.Kołbielska Liga Wiosek to przykład pomysłowości i aktywności młodych ludzi.

Ta wspaniała impreza sportowa przypada na okres wakacji. Inicjatorami tego wydarzenia są młodzi ludzie ze wsi z terenu Gminy Kołbiel, a głównymi organizatorami Adam Trybuch i Konrad Bąk. Liga przyciąga rzesze fanów.
Najpierw odbywa się uroczyste losowanie grup i drużyn, a później prezentacja regulaminu. W każdą wakacyjną niedzielę w innej wsi rozegrany zostanie mecz pomiędzy wylosowanymi drużynami. Piłkarze - amatorzy zawsze zapewniają wiele emocji kibicom, których także nigdy nie brakuje. Pomysł godny pochwały i naśladowania. Dlaczego? Po pierwsze ci młodzi sportowcy nie narzekali "u nas to nic się nie dzieje", nie czekali aż ktoś im coś zorganizuje - sami wzięli sprawy we własne ręce i to ze wspaniałym skutkiem. Po drugie tego typu imprezy to promocja sportu nie wyczynowego, ale rekreacji i pożytecznego spędzania czasu wolnego. Po trzecie to dowód na pomysłowość, kreatywność i umiejętność współpracy. Wszystkie drużyny mają dużo radości i sportowych emocji, Licznie zgromadzeni kibice chętnie śledzą mecze. Innych zaś zachęcam do naśladowania :)