user_mobilelogo

 Wesele kołbielskie stało się jednym  z ciekawszych "produktów" promocyjnych naszego regionu. Na pomysł organizacji wesela kołbielskiego wpadłam w 2006 roku, gdy zastanawiałam się w jaki sposób można by przybliżyć folklor młodzieży gimnazjalnej.

 Otwocki Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprosił mnie do współpracy. Dla Studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku zorganizowałam wycieczki ukazujące piękno Kołbielszczyzny i najciekawsze jej zabytki i zakątki.

Od dawna współpracuję z jednostkami OSP z terenu naszej gminy, jestem zapraszana na spotkania, uroczystości i zawody. Najgłośniej kibicuję zawsze dziewczynom - "strażaczkom" i młodzikom. Cieszę się, że te jednostki rozwijają się, przybywa nowych członków i są podtrzymywane tak piękne tradycje - troski o innych i gotowości do służby.

27 Dywizja Wołyńska Armii Krajowej - zapisała się w sposób wyjątkowy w historii naszej Ojczyzny. Byłam zaszczycona zaproszeniem do współpracy podczas organizacji spotkań kombatantów i potomków 27 Dywizji. Ze wzruszeniem słuchałam wspomnień osób, które przeżyły wojenną pożogę, by teraz świadczyć i dawać przykład patriotyzmu innym Polakom.

„Chodzi mi o to, aby język giętki
Powiedział wszystko, co pomyśli głowa…”
Słowa naszego narodowego wieszcza Juliusza Słowackiego można by uznać za myśl przewodnią tych konkursów. Konkursy te są jednymi z najtrudniejszych zmagań. Tym bardziej jest mi miło, że włączam się w ich organizację.

Pomysł Turnieju Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym zrodził się w 2012 roku. Przy współpracy z Samodzielnym Biurem Promocji, na czele z panią kierownik Anną Rosłaniec oraz członkiem zarządu panem Januszem Budnym wymyśliliśmy wspaniałą formułę i oryginalny sposób na przybliżenie młodym ludziom zasad demokracji
i idei samorządu.

Spotkania z najstarszymi mieszkańcami z terenu naszej gminy. Spotkania te stanowiły początek projektu edukacyjnego, który miał na celu zgromadzenie informacji i wspomnień dotyczących II wojny światowej. Były one także okazją do opisania zwyczajów i tradycji, jakie niegdyś obowiązywały. Wyjątkowe, wzruszające, zwłaszcza, że części z Osób na zdjęciach poniżej już nie ma wśród nas...

       Zrodziła się idea stworzenia Skansenu - Muzeum Wsi Południowo-Wschodniego Mazowsza, które stanowiłoby centrum ludowego folkloru i jednocześnie ostoję dla wyrzucanych, starych sprzętów.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Sufczyn i Okolic podejmuje współpracę z różnymi organizacjami, instytucjami, fundacjami, by działać na rzecz edukacji, kultury i rozwoju, itp. W Sufczynie rozpoczęły się zajęcia, które są owocem współpracy ze Studium Języków Obcych z Mińska Mazowieckiego.

Współpracowałam z inicjatorami pomników pamięci na terenie naszego powiatu. Takie miejsca pamięci to niezwykła lekcja historii i troska o pamięć o tych, którzy swoje życie złożyli na ołtarzu Ojczyzny.

"Lato na wsi" - to wakacyjna akcja, którą organizowałam przy współpracy z Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki. To wspaniała alternatywa na wakacyjną nudę.

"Kołbielszczyzna wczoraj i dziś" to wyjątkowy album, który przenosi czytelnika w przeszłość...

Turnieje Tenisa to kolejna ciekawa inicjatywa, której pomysłodawcami są młodzi ludzie.

Kołbielska Liga Wiosek to wspaniała inicjatywa, którą promuję i wspieram z wielkim przekonaniem, choć sama na piłce nożnej bardzo się nie znam.Kołbielska Liga Wiosek to przykład pomysłowości i aktywności młodych ludzi.

Warto ratować i promować uroczysko Joście - według miejscowych legend to właśnie tam zostanie stoczona wielka bitwa, po której nastąpi koniec świata.